Ben kimim?

 
Hayata, insanlara ve markalara bakışım...

Bizi ancak; teknoloji, tasarım ve markalaşmak kurtarır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü bitirdikten sonra yine aynı üniversitede Reklam ve Stratejik Marka İletişimi Yüksek Lisans Programı'nı tamamladım. Henüz eğitim hayatımın başlarında çeşitli reklam ajanslarında bazıları ödül kazanmış olan projelerde yer aldım. Kendi reklam ve danışmanlık serüvenimde ise Türkiye'nin önde gelen markalarıyla iş birliği gerçekleştirme fırsatım oldu. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde marka kurmak isteyen birçok fikir sahibinin markasını etkili bir şekilde kurarken, mevcut markasını büyütmek isteyen marka sahipleri için de büyüme stratejileri oluşturdum.

Ürettiğimiz ürün ve hizmetlerin ses getirmesi ve satışa ulaşması süreci, biz ve markamız hayatta olduğu sürece gelişerek devam edecektir. Bize düşen ise, markamızın büyümesi için gerekli tüm adımları atmaktır. Teknolojinin değişen dinamiklerini iyi anlamalı, analiz etmeli ve markamız için öngörüler geliştirmeliyiz. Teknolojinin gücünü kullanarak hedef kitlemizin nerede olduğunu, neleri sevdiğini bilmeli ve iletişim planlarımızı bu bilgiler ışığında kurgulamalıyız.

Doğru analiz, planlama ve ölçüm ile birlikte elde edilemeyecek başarı yoktur. Markalar bu bilinçle hareket etmeli, bütçe ve zaman israfından kurtulmalıdır. Öte yandan marka süreci bir bütün olarak ele alınmalıdır. Dijital ve geleneksel tüm çalışmalar birbiri ile entegre olacak şekilde oluşturulmalı ve ortak stratejiye hizmet etmelidir.


Doğru planlar kurmak, zaman para ve emek israfını önler.

Ercan Ulusoy

Sorularınız mı var?

+90
534 623 82 95